WhatsApp ile iletişime geç

A SÜRÜCÜ BELGELERİ


A1 Ehliyeti

Motosiklet kullanmak isteyen sürücüler trafiğe çıkmak için ehliyet almak zorundadır. Trafikte motosiklet kullanmak gerekli olan ehliyetler ise kullanılacak motosikletin türüne göre değişmektedir. Farklı özelliklerde ve motor hacimlerinde üretilen motosikletleri kullanmak için motosiklete göre uygun olan ehliyeti almanız gerekmektedir. Motosiklet sürücülerinin kullandığı ve en yaygın olan ehliyetlerden biri ise A1 ehliyetidir.

A2 Ehliyeti

Trafikte araç kullanmak için ehliyet almak mecburidir. Bu konuda kullanılacak olan aracın türüne göre de farklı ehliyet sınıfları uygulanmaktadır. Sürücü bu ehliyetlerden uygun olanını alarak trafiğe çıkma iznine sahip olmaktadır. Motosiklet kullanmak isteyen sürücüler ise kullanacakları motosikletin özelliklerine göre uygun olan ehliyeti almak durumundadır. A2 ehliyet almak isteyen sürücüler ise belirli şartları yerine getirerek ehliyet almaya hak kazanabilirler.

A Ehliyeti

Motosiklet kullanmak isteyen sürücüler kullanacakları motosiklete göre ehliyet alması gerekmektedir. Yapılan son düzenlemeler ile motosikletlerin motor güçlerine göre farklı ehliyet sınıfları oluşturulmuştur. Sürücü kullanmak istediği motosikletin özelliklerini kontrol ederek motorunun hangi ehliyet sınıfına girdiğini tespit etmeli ve ehliyet başvurusunda bulunmalıdır. A sınıfı ehliyet içinse hangi şartların gerekli olduğunu, hangi motorlar için geçerli olduğunu ve ehliyet alma maliyetinin ne kadar olduğunu ön araştırma yaparak öğrenebilirsiniz.

+905386884490
Pzt-Cum 08:00 00:00
info@bostancisurucu.com
7 X 24 Çevrimiçi Destek
TOP