WhatsApp ile iletişime geç

DİREKSİYON SINAV TARİHLERİ

DİREKSİYON SINAV TARİHLERİ

 

SINAV TARİHİ

AÇIKLAMA

 

E-SINAV TARİHİNDEN SONRA

BAŞARILI OLAN ADAYLARIMIZA

DİREKSİYON EĞİTİMİ PROGRAMI

YAPILARAK

SINAVA ALINIRLAR

 

 

AYDAKİ CUMARTESİ GÜNLERİ

 


DİREKSİYON SINAV TARİHLERİ

Bulunduğumuz aydan itibaren 2019 sınav tarihleri şu şekilde belirlenmiştir; 3-4 Ağustos, 7-8 Eylül 2019, 28-29 Eylül 2019, 26-27 Ekim 2019, 16-17 Kasım 2019, 30 Kasım-1 Aralık 2019 ve yılın son sınavı olarak da 25-26 Ocak 2019 olarak belirlenmektedir. Direksiyon sınav tarihleri illere göre de farklılık göstermektedir. Sınav tarihlerini araştırırken hangi ilin sınav tarihi olduğundan emin olunuz.

Direksiyon sınavı öncesinde sürücü adayının yapması gerek bazı aşamalar var önce onları başarılı bir şekilde tamamlaması gerekir. Öncelikle sürücü adayı kursa başvurup teorik olarak bir sınav eğitimi alması ve daha sonra elektronik sınava girmesi. İşte bu kısımda elektronik sınavdan başarılı olan sürücü adayları direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor. Yani sonuç olarak bir sürücü adayı elektronik sınavdan başarılı olmadığı sürece direksiyon sınavına da girmeyi hak kazanamaz. Bu detaylara lütfen dikkat ediniz. Elektronik sınavda başarıyı elde ettikten sonra direksiyon dersinin eğitim süreci başlıyor. Fakat bunun için ise direksiyon sınavı ücretinin ödenmesi ve daha sonra direksiyon eğitiminin alınması gerekiyor. Direksiyon sınavı eğitimi alınırken, sınav tarihlerinin belirlenme sürecinde tamamen ilçe veya il milli eğitim müdürlüklerinin ilgili birimleri dâhilinde oluyor.

Kayıtlı olduğunuz sürücü kursu sınav tarihini ve saatini size bildiriyor ve sizinde sınava girebilmeniz için çift onaylı giriş belgenizin sürücü kursundan elden almanız gerekiyor. Direksiyon sınav eğitimini tamamlandığında 3 hafta sonra da sınava girebilirsiniz. Direksiyon sınavları sadece hafta sonları ve sabahtan akşama kadar yapılmaktadır. Yukarıda belirtilen sınav tarihleri tablosunda da 1. kısımda bulunan tarihler cumartesi gününe 2. kısımda bulunan tarihler ise pazar gününe aittir. Direksiyon sınavınızın yapılacağı bölge trafiğe açık ve önceden belirlenmiş güzergâhlarda yapılıyor. Büyük şehirlerde her ilçenin kendine ait sınav alanı bulunuyor. Sınav öncesinde almış olduğunuz direksiyon eğitiminiz de zaten sınav olacağınız güzergâh da yapılıyor.

 

SRC SINAV TARİHLERİ
EHLİYET SINAV TARİHLERİ
+905386884490
Pzt-Cum 08:00 00:00
info@bostancisurucu.com
7 X 24 Çevrimiçi Destek
TOP