WhatsApp ile iletişime geç

EHLİYET SINAV TARİHLERİ

EHLİYET SINAV TARİHLERİ

2019 MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAV TARİHLERİ
E-SINAV (TEORİK) SINAV TARİHİ

 

HER AYIN 1 İLA 10'NU ARASINDA EVRAKLAR TAMAMLANARAK SÜRÜCÜ KURSUNA KAYIT YAPILIR,

 

 

YAKLAŞIK 1 HAFTALIK TEORİK EĞİTİMLERDEN SONRA,

 

 

HALK,ZİRAAT VEYA VAKIFBANK ATM LERDEN TC KİMLİK İLE E-RANDEVULU SINAV HARCI YATIRILIR,

 

 

SÜRÜCÜ KURSUNA BAŞVURU YAPILARAK,İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA MEVCUT DÖRT SINAV MERKEZİNDEN (ÜSKÜDAR,SANCAKTEPE,KARTAL,TUZLA,ATAŞEHİR,PENDİK,KADIKÖY)

 

 

E-SINAV TARİH,SAAT VE SINAV MERKEZİ SEÇİLEREK BAŞVURU YAPILIR.

 


EHLİYET SINAV TARİHLERİ

Bulunduğumuz yılın öncesinde ehliyet sınavları, merkezi sisteme göre yapılmaktaydı fakat 2019 yılı ve sonrası itibariyle elektronik ehliyet sınav sistemine geçildi. Diğer bir isimle de e-sınav olarak tanımlanmaktadır. Elektronik sınav sistemin beraberinde getirdiği yenilikler ise insanların ehliyet almasında zaman kaybını en aza indirgemesidir. Ehliyet sınavına girmek için ise sürücü kursunuz aracılığıyla randevu alınması gerekmektedir. Elektronik sınava girmek istemeyen adaylar için de eskiden beri süre gelen yazılı sınav sistemi de tercih edilebilir. Fakat yazılı sınava girdiğinizde başarısız olursanız yeni bir sınav için ise en erken 15 gün sonrası için e-sınav randevusu alabilme şansına sahipsiniz. Eğer son katıldığınız sınavdan sonra 45 gün içerisinde e-sınava girilmediği takdirde 1 sınav hakkınızı kaybetmiş olursunuz. Bu sebep dolayısıyla en son girdiğiniz elektronik sınav tarihi itibariyle gecikme yapmadan tekrar elektronik sınava girmeniz gerekir.

Sürücü kursunuza başvuru yaptıktan sonra, teorik bir eğitim başlamaktadır. Bu eğitimi tamamladığınız takdirde başvuru yapılan bölgedeki elektronik sınav merkezlerinde sınava girilir. Sınav tarihi genel olarak teorik eğitimin tamamlanmasının ardından 10 ile 20 gün sonrasında gerçekleşir. Bu da demek oluyor ki bilgilerinizin tazeliğiyle sınava girdiğinizde başarılı olma oranınız çok yüksek olacaktır. Bu yüzden teorik eğitiminize gerekli önemi göstermelisiniz.

Elektronik sınav adından anlaşılacağı gibi dijital bir ortamda gerçekleştiğinden dolayı sınav sonucunuz 1 saat gibi kısa sürede sonuçlanmaktadır. Eğer sınavdan geçer not aldıysanız birkaç hafta sonra da direk sınavına girmeye hak kazanmış olacaksınız. Ehliyet sınavından 70 puan ve üzeri alan sürücü adayları direksiyon sınavına girmeye hak kazanmış oluyor. Yazılı sınavda olduğu gibi direksiyon sınavı için de Milli Eğitim bakanlığı kesin bir tarih vermemekle birlikte, her ayın 1 ile 10’u arası yapılmaktadır.

Direksiyon sınavını da tamamladıktan sonra geriye sadece sonucu beklemek kalıyor. Direksiyon sınavı bulunduğumuz yıl itibariyle geçtiğimiz yıllara göre daha çabuk öğrenilmekte. Sınav zamanı tüm sürücü adaylarının sınavlarını tamamladığı andan itibaren, sınav komisyonu sonuçları sisteme giriş yapmaktadır. Daha sonra girilen sınav sonuçları kayıtlı olduğunuz sürücü kursunun sistemine düşmektedir. Kurs aracılığıyla da sürücü adayına sonuç hemen bildirilmektedir.

 

DİREKSİYON SINAV TARİHLERİ
DÖNEM AÇILIŞ TARİHLERİ
+905386884490
Pzt-Cum 08:00 00:00
info@bostancisurucu.com
7 X 24 Çevrimiçi Destek
TOP